Councillors and committees

Local Elections - Thursday 3 May 2018

Election summary for Wards
Wards Elected candidates Elected party or parties
Alexandra Ward BEYNON, Mark Liberal Democrat
FOULDER-HUGHES, Sam Liberal Democrat
SUMNER, Sharron Liberal Democrat
Berrylands Ward ABRAHAM, Sushila Liberal Democrat
SCHAPER, Anita Margaret Liberal Democrat
SWEENEY, John Liberal Democrat
Beverley Ward DURRANT, Mark James Liberal Democrat
HA, Jaesung Liberal Democrat
HEAP, Lesley Anne Liberal Democrat
Canbury Ward ABBAS, Zain Liberal Democrat
BOULT, Olivia Liberal Democrat
KERR, Caroline Liberal Democrat
Chessington North & Hook Ward ARCHER, Steph Liberal Democrat
THOMPSON, Margaret Anne Liberal Democrat
YOUNG, Sharon Lisa Liberal Democrat
Chessington South Ward BAMFORD, Patricia Liberal Democrat
KIRSCH, Andreas Liberal Democrat
STUART, Christine Elizabeth Liberal Democrat
Coombe Hill Ward BASS, Rowena Ann Cordelia Conservative
FRAM, Ed Conservative
GEORGE, Ian David Conservative
Coombe Vale Ward ARORA, Roy Sanjeev Conservative
BAILEY, Kim Natasha Liberal Democrat
RAVALIA, Munir Liberal Democrat
Grove Ward BOULT, Fiona Russell Liberal Democrat
MOLL, Rebekah Jane Liberal Democrat
TOLLEY, Jon Liberal Democrat
Norbiton Ward DAVEY, Emily Jane Liberal Democrat
RYDER-MILLS, Dave Liberal Democrat
WEHRING, Olly Liberal Democrat
Old Malden Ward DAVIS, Kevin John Conservative
HUGHES, Jason Robert Conservative
SHEPPARD, Nicola Mia Conservative
St James Ward COBBETT, Tim Liberal Democrat
EDWARDS, Simon Liberal Democrat
WOOKEY, Annette Liberal Democrat
St Mark's Ward GREEN, Liz Liberal Democrat
WHITE, Diane Liberal Democrat
YOGANATHAN, Yogan Liberal Democrat
Surbiton Hill Ward GANDER, Hilary Liberal Democrat
HOLT, Alison Liberal Democrat
SELF, Malcolm Liberal Democrat
Tolworth & Hook Rise Ward DUNSTONE, Lorraine Liberal Democrat
GOODSHIP, Dennis Graham Liberal Democrat
THAYALAN, Thay Liberal Democrat
Tudor Ward CUNNINGHAM, David Henry Conservative
LIDBETTER, Katrina Mary Liberal Democrat
NETLEY, Maria Conservative